Jak często powinny odbywać się wizyty w gabinecie podologicznym?

W przypadku PZP (profilaktyczny zabieg podologiczny) zalecany czas to 4-6 tyg. W przypadku indywidualnych terapii, w czasie zalecanym przez specjalistę. Terapie prowadzę w nurcie holistycznym- na człowieka patrząc całościowo bo tylko w ten sposób jesteśmy w stanie uzyskać trwałe i zadowalające ich efekty.

Co to jest PZP (profilaktyczny zabieg podologiczny)?

To zabieg polegający na ocenie stanu stóp, skróceniu i opracowaniu paznokci oraz usunięciu zrogowaceń. Na zakończenie aplikowany jest preparat dostosowany do potrzeb skóry oraz udzielane są wskazówki odnośnie prawidłowej pielęgnacji domowej.

Czego nie należy robic aby utrzymać stopy w dobrej kondycji?

Odradza się używanie tarek, pumeksów oraz preparatów z dużą zawartością mocznika. Powodują one nadmierne narastanie i rogowacenie skóry a więc efekt odwrotny do zamierzonego.

Co należy robic aby mieć zdrowe i zadbane stopy?

Regularnie wykonywany zabieg podologiczny pozwoli na utrzymanie stóp w dobrej kondycji. Niezwykle istotnym aspektem jest pielęgnacja domowa, preparatem dostosowanym do potrzeb skóry aby efekt zabiegu utrzymał się długo a skóra pozostała gładka, elastyczna i dobrze nawilżona.

Czym różni się zabieg podologiczny od zabiegu pedicure?

To dwa zupełnie inne zabiegi-wykonuje się je odmienną techniką i za pomocą rożnych narzędzi. Profilaktyczny zabieg podologiczny to specjalistyczny zabieg mający na celu rozpoznanie, złagodzenie i docelowo eliminację zmian na skórze stóp i paznokci. Ten typ zabiegu zalecany jest osobom, których stopy zmienione są chorobowo przez brodawki, odciski, modzele, grzybicę paznokci lub ich wrastanie oraz wszystkim, którzy chcą zadbac o stopy w profesjonalny sposób.

Czy preparaty do dłoni bądź ciała są odpowiednie do smarowania stóp?

Nie. Skóra stóp posiada odmienną budowę niż reszta ciała. Brak gruczołów łojowych oraz dużo większa ilość gruczołów potowych sprawiają, że potrzebują specjalistycznego preparatu dedykowanego wyłącznie do stóp.

Jak należy stosować preparaty pielęgnacyjne aby uzyskać pożądany efekt?

Codziennie czyli raz lub dwa razy dziennie w zależności od preparatu i zalecenia specjalisty. Tylko regularna pielęgnacja pozwoli na uzyskanie zadowalającego efektu.

Jak należy obcinać paznokcie u stóp?

Ostrożnie i nie za krótko. Unikamy wycinania boków paznokcia ponieważ to jeden z powodów ich wrastania.

Pierwsza wizyta

Polega na rozpoznaniu zmian na skórze stóp i paznokci oraz zaproponowaniu terapii która docelowo je wyeliminuje. Poprzedzona jest szczegółowym wywiadem z którego pomocą ustalane są dalsze działania.